Ekrem İmamoğlu, omuzlara çıkan yaşlı bir vatandaş böyle selam verdi

Ekrem İmamoğlu Ağrı’da vatandaşlara seslenirken omuzlara çıkan yaşlı bir vatandaşa selam verdi. İmamoğlu vatandaşa seslenerek, “Amca ellerinden öpüyorum. Omuza kalkmış beni selamlıyor. Şimdiden beni cumhurbaşkanı yardımcısı ilan etmiş anladığım kadarıyla” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Memleketin derdi büyük memleketin insanın sıkıntısı büyük. Memleketin her yerinde ekonomik sıkıntılar var. Her yerde ne yazık ki mutfakta yangın var. Kırsalda tarımda ilgili sıkıntılar büyük ben Ağrı’nın her konusunu inceleyerek karşınıza geldim. Ağrı da ihmal edilmiş. Yeterince sağlık memuru öğretmen, doktoru yok. Yeterince devletin hizmet verecek kadroları olgunlaşmamış.

Mesela yine bu şehri problemleri beni çok üzdü. Arkadaşlarımla buna çalışırken 21. yüzyılda 21 yıllık ülkeyi yöneten hükümette Ağrı’nın atık su tesisi yoksa bunu Allah’ın kuluna anlatamasın. Dünyada değil gelişmiş ülkeler ne demek atık su tesisi yok. 21 yıllık iktidarın söyleyeceklerine inanmayın kim yapacak biliyor musunuz? biz geleceğiz yapacağız.

2015’te Gerede Gürpınar otoyolu burası sınır şehrimiz. Bu şehrin sınır diyalogları çok önemli bu otoban 2015’te vaat edilmiş denmiş ki 2023’te bitireceğiz. Yeni yaptıkları açıklamada 2035’te bitireceğiz. Ya Allah’tan korkun. Bakın Ağrı’nın bu ihmal edilmiş sorununu da biz çözeceğiz. Yine Ağrı’nın bulunduğu konum itibari ile Horosan Gürbulak Demiryolu meselesi var bu da önemli. Burası bağlantıları güçlü olduğu taktirde… Bakın bu demiryolunu da biz yapacağız biz bitireceğiz.

Sevgili dostlarımız ben şunu hayal ediyorum . Bu memleketin her evladı burada gençlerimiz var görüyorum. Ama burada annelerimiz var gençlerimiz var babalar var. Her birimiz hayatımızdaki en değerli varlığımız çocuklarımız değil mi? Size söz hakkını alacağı dönem geliyor. Bu cennet vatanın her kademesindeki her koltuğa çalıştığında hakkını alacak önündeki engelleri kaldıracağız. Buradaki gençlerin İstanbul’daki gençlerin aldığı eğitimden bir farkı kalmayacak.

Odatv.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*