İYİ Partili Cengiz Topel Yıldırım’dan Mansur Yavaş’a: Yargılanacak

İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, sosyal medyada, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın İYİ Parti’den transfer ederek CHP’den Keçiören adayı yaptırdığı eski bürokratı Mesut Özarslan’ın ihaleye fesat karıştırmaktan yargılanacağını söyledi.

“Mesut Özarslan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin PORTAŞ ve BELKO şirketlerindeki iş ve işlemlerine ilişkin dosyalardan hiçbir şekilde sıyrılamayacaktır” diyen Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Bir aileye bağlı şirketlerde neler yaptığını, Büyükşehir Belediyesi’nin Mamak Kentsel Dönüşümü’nde 2 milyara bitecek işini yaptıkları müteahhitlik oyunlarıyla nasıl 6 katı maliyetlere çıkardığını, yaptıkları villaları, girdikleri ihalelere karıştırdığı fesadın hesabını verecektir.”

“VESAYETİ ALTINDA”

Mesut Özarslan’ın CHP’den adaylık sürecini anlatan Cengiz Topel Yıldırım şunları söyledi:

“Bu Mesut Özarslan şimdi CHP’nin Keçiören Belediye Başkan Adayı. Mansur Yavaş önce Mesut Özarslan’ı götürdü Etimesgut’a aday yapacaktı. Sonra Mamak’a götürdü yapamadı. Sonra döndü Keçiören’de karar kıldı. Mesut Özarslan’ın özelliği nedir ki diye bu kadar yerde belediye başkan adayı diye gezdirdi Mansur Yavaş? Ya Mansur Yavaş Mesut Özarslan tarafından tehdit ve şantaj altındadır, ya da Mesut Özarslan’ın vesayeti altındadır.”

“YARGILANACAK”

Mesut Özarslan’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki iş ve işlemleriyle ilgili elinde belgeler olduğunu belirten Yıldırım, “Elimizdeki bazı bölümlerini açıkladığımız bilgi ve belgeler, bir bölümü de birkaç gün içinde açıklayacağımız ihalelere fesat karıştırmayla ilgili belgeler nedeniyle yargılanacak ve Türk adaleti tarafından da mahkûm edilecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir