Yeni Apple Watch Ultra’nın beklenen teknolojisi iptal edildi!

Watch Ultra serisiyle akıllı saat piyasasındaki pazar payını artıran Apple, yeni model için çalışmalarını hızlandırdı. Sızdırılan bilgilere göre Apple, yeni Watch Ultra modelinde ekran için MicroLED teknolojisi kullanmayacak. İşte detaylar…

Apple, yeni Watch Ultra için microLED ekran siparişini iptal etti

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bilgilere göre Apple, yeni amiral gemisi akıllı saatinde ekran teknolojisi değişikliğine gidecek. Üretim sorunu nedeniyle ertelendiği iddia edilen microLED Apple Watch Ultra modeli rafa kaldırdıldı.

microLED ekran teknolojisi üzerine çalışma yürüten Osram, yayınladığı basın bülteninde microLED stratejisini destekleyen önemli bir projenin iptal edildiğini duyurdu. Konu ile ilgili açıklama yapan şirket, “microLED stratejisini destekleyen temel bir projenin beklenmedik bir şekilde iptal edildi. Şirketimiz microLED stratejisini yeniden değerlendirecek.” ifadelerine yer verdi.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın Osram ile olan microLED Apple Watch projesini iptal ettiğini doğruladı. Kuo ayrıca Apple’ın microLED ekranlarla ilgili tüm projelerini, ekran teknolojisinin ürünlerine önemli bir değer katmayacağı gerekçesiyle iptal ettiğini belirtti.

Apple’ın microLED üretim maliyetlerini ekonomik açıdan uygun olamayacak kadar yüksek bulduğu söylentiler arasında yer alıyor. Bloomberg editörü Mark Gurman, Osram’ın Apple’ın microLED tedarikçilerinden sadece biri olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte Gurman, Apple’ın cihaz portföyünde yavaş yavaş microLED ekranlara geçeceğini belirtiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir