OnePlus çıtayı arşa taşıdı, orta segmentte 100W hızlı şarj

Qualcomm, amiral gemisi sınıfındaki Snapdragon 8 Gen 3’ün ardından daha uygun fiyatlı bir alternatif olan Snapdragon 7+ Gen 3 yonga setini tanıttı. Bu yeni yonga seti, geçen yıl piyasaya sürülen Snapdragon 7+ Gen 2’nin halefi olarak karşımıza çıkıyor ve özellikle yapay zeka alanında önemli gelişmeler sunuyor. TSMC’nin 4nm üretim süreci ile üretilen Snapdragon 7+ Gen 3, CPU mimarisinde bir önceki modelle aynı yapıya sahip olup, bir adet öncü çekirdek, dört adet performans çekirdeği ve üç adet verimlilik çekirdeğinden oluşuyor. Öncü çekirdeğin saat hızının 2.8GHz’e kadar çıktığı belirtiliyor.

Snapdragon 7+ Gen 3, CPU performansında %15, GPU performansında ise %45 oranında iyileşme sunuyor ve aynı zamanda %15 daha fazla enerji verimliliği sağladığı iddia ediliyor. Yonga seti, entegre X63 5G modem ve FastConnect 7800 mobil bağlantı sistemine sahip olarak, 4.2 Gbps’ye varan indirme hızlarını destekliyor ve WiFi-7’yi de destekliyor.

OnePlus çıtayı arşa taşıdı, orta segmentte 100W hızlı şarj

Yapay zeka özellikleri açısından Snapdragon 7+ Gen 3, cihaz üzerinde çalışabilen geniş bir yapay zeka model yelpazesini destekliyor. Bu, sanal asistanları ve diğer özellikleri daha iyi hale getirecek. Ayrıca çoklu dil çevirisi ve transkripsiyon özellikleri de mevcut. Yonga seti, 18-bit üçlü kognitif ISP ile 200MP’ye kadar fotoğraf çekimi yapabiliyor ve Snapdragon Düşük Işık Görüşü gibi özelliklere sahip. Ses özellikleri arasında, baş izlemeli Mekansal Ses, Snapdragon Ses teknolojisi, aptX Kayıpsız, LE ses ve daha fazlası bulunuyor. Snapdragon 7+ Gen 3, QHD+ çözünürlüğe kadar ekran desteği sunuyor ve 120Hz yenileme hızını destekliyor. 24GB’a kadar LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama sistemini destekleyebiliyor.

OnePlus Ace 3V, Çin’de Snapdragon 7+ Gen 3 işlemciyle piyasaya sürülen ilk cihaz oldu. Bu gelişmeler, özellikle yapay zeka özelliklerine odaklanan ve yüksek performansı uygun fiyatla birleştirmek isteyen kullanıcılar için heyecan verici. Snapdragon 7+ Gen 3’ün piyasaya sürülmesi, orta segmentteki akıllı telefonların yeteneklerinin genişlemesi açısından önemli bir adım olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir